Terasy, mola, paluby

Dřevěné terasy, paluby, mola a různé druhy deckingů slouží v zahradě či u domu jako zpevněný povrch, pobytová i pochozí plocha, jako rozšíření obytného prostoru. Nabízí komfort a krásu přírodního materiálu. Přirozené vlastnosti dřeva jako je jeho proměnlivost v čase, vývoj a stárnutí je třeba vnímat jako přednost, jako součást života zahrady.

Terasy a navazující dřevěné prvky, včetně atypických, vytváříme dle vlastních návrhů pod heslem design-funkčnost-kvalita. Zajišťujeme i přípravu lože a stavební připravenosti všeho druhu. Montáž roštu a veškerých podkladních vrstev a částí konstrukce provádíme s použitím prověřených postupů a materiálů v nejvyšší kvalitě.

Terasy a mola
Pergoly

Dřevěné či kombinované stavby v zahradě nebo u domu slouží k vytvoření dalšího obytného prostoru. Mohou být otevřené, částečně či úplně zastřešené, s jednou čí více plnými stěnami. Mohou sloužit jako podpůrná konstrukce pro pnoucí rostliny, k zakrytí pobytové terasy, letní kuchyně, garážového stání apod. Tyto drobné i větší stavby zahradní architektury vznikají na základě vlastního projektu. Design je vždy navrhován na míru konkrétnímu místu na základě požadavků investora.

Pergoly
Vyvýšené záhony

Vyvýšené záhony, velkoobjemové truhlíky, zahradní kompostéry atd. slouží v zahradě k okrase i užitku. Zajišťují větší míru pohodlí při jejich používání než záhony v úrovni terénu. Mohou plnit funkci pohledové clony, dělící ho prvku v zahradě, použitý materiál určuje design a estetické působení prostoru.

Zahradní prvky tohoto typu stavíme ze dřeva či v kombinaci více materiálů dle vlastních návrhů s ohledem na jejich funkčnost a účelnost.

Do této kategorie patří drobný mobiliář v zahradě či u domu, schody a schodiště, treláže pro rostliny, různé obklady atd. Jsou to mnohdy drobné detaily zahrad či architektury, které ale dotváří celkové působení prostoru a zvyšují funkční a estetickou hodnotu místa, ve kterém žijeme.

Zahradní doplňky

Design a provedení jednotlivých prvků navrhujeme a vytváříme v kontextu celého místa. Klademe důraz na opakující se materiály, struktury, tvary a barvy, aby doplňky nepůsobily v zahradě cizorodě.